Spelproblem? Ring 1-800-522-4700

Resultat

Uppgifter: Blair Turgott till AIK

Tue, 23 Feb 2021 04:49:37 EST
Victor Edvardsen hamnade inte i AIK och nu riktar sig den svenska storklubben enligt uppgifter in på anfallaren Blair Turgott.

Tom Strannegård hoppas på speltid

Wed, 17 Feb 2021 03:56:00 EST
AIK-talangen hade stora problem med skador förra säsongen, men i år hoppas Tom Strannegård ta en plats i AIK-laget.

Mikael Lustig: "Har en dialog"

Mon, 08 Feb 2021 01:30:51 EST
Mikael Lustig har inget gällande kontrakt med AIK, men öppnar nu för att förlänga sitt utgående avtal med den svenska storklubben.

Klart: Robert Lundström lämnar AIK

Sun, 07 Feb 2021 11:21:04 EST
Nu står det helt klart att Robert Lundström inte erbjuds en förlängning av kontraktet med den svenska storklubben AIK.

Felix Michel: "Viktigt att spela"

Fri, 05 Feb 2021 03:19:05 EST
Felix Michel har varit andravalet på en rad olika positioner och får ingen speltid i AIK. Nu hoppas han hitta en flyt inför säsongen.

AIK: Paulos Abraham till Groningen

Mon, 01 Feb 2021 04:47:59 EST
Nu står det klart att Paulos Abraham kan hamna i den nederländska klubben Groningen, som nu förhandlar med AIK om talangen.

Kolbeinn Sigthorsson kritisk till AIK-spelet

Sat, 30 Jan 2021 05:49:53 EST
Det var ingen succésejour i AIK för den isländske anfallaren Kolbeinn Sigthorsson. Nu är han kritisk till klubbens spelsätt.

Jetmir Haliti siktar mot SM-guld

Wed, 27 Jan 2021 05:13:04 EST
Förhoppningen är att Jetmir Haliti ska kunna stärka AIK till ett starkare lag under 2021. Jetmir Haliti själv siktar på att ta SM-guld.

Viktor Lundberg i kontakt med AIK

Thu, 21 Jan 2021 04:25:33 EST
Nu bekräftar anfallaren Viktor Lundberg att han kontakt med sin tidigare klubb AIK och kan skriva på för klubben i vinter.

AIK kan behålla talangduon

Thu, 14 Jan 2021 06:34:37 EST
Eric Kahl och Paulos Abraham stod för starka debutsäsonger i Allsvenskan, men än så länge finns det inga konkreta bud på spelarna.
Page 3 of 20