NBA: James bohaterem Heat

23 maja 2013 04:46:46 EST
Drużyna Franka Vogela (fot) była o krok od sprawienia sensacji.

Miami Heat pokonali Indianę Pacers 103:102 na otwarcie finału Konferencji Wschodniej. LeBron James trafił najważniejszy rzut w ostatnich sekundach dogrywki.

Miami Heat - Indiana Pacers 103:102. Chyba mało kto spodziewał się aż takich emocji w pierwszym spotkaniu finału Konferencji Wschodniej pomiędzy obrońcami tytułu, Miami Heat i Indianą Pacers.

W rozgrywanym na Florydzie meczu bohaterem okazał się LeBron James, który na 2,2 sekundy przed końcem dogrywki urwał się Paulowi George'owi, otrzymał piłkę na obwodzie i ruszył na kosz, oddając celny rzut, który dał Heat zwycięstwo 103:102 nad ekipą z Indiany.

Podczas całego meczu MVP sezonu zasadniczego zanotował triple-double za 30 punktów, 10 zbiórek i 10 asyst. “Dwie drużyny walczyły nieustępliwie, ale jednak to my skutecznie wykonaliśmy o jedną akcję więcej” przyznał po meczu James.

19 punktów dla gospodarzy dołożył Dwyane Wade, a 17 oczek Chris Bosh. W drużynie gości najlepiej punktował George, który zapisał na swoje konto 26 punktów i David West, autor 25 oczek.

Żar mógł rozstrzygnąć to spotkanie już w regulaminowym czasie gry, ale Pacers w ostatniej sekundzie czwartej kwarty uratował wspomniany George, który celnie przymierzył za trzy, dając swojej ekipie nadzieję na sensacyjne zwycięstwo. Na to nie pozwolił jednak niezawodny James.

“Witamy w finale Konferencji Wschodniej. Przewagi i powroty trwają przez cały mecz” stwierdził po spotkaniu Erik Spoelstra, trener Heat.

Kolejny mecz w serii rozgrywanej do czterech zwycięstw odbędzie z piątku na sobotę, także w Miami. Stan rywalizacji: 1:0 dla Heat. Stawka na wygranie tej serii przez Heat wynosi 1.083, Pacers 8.50. Stawka na obronę tytułu przez Heat wynosi 1.75.

26 maja o godzinie  Memphis Grizzlies podejmują San Antonio Spurs w trzecim meczu finału Konferencji Zachodniej. Stan rywalizacji: 2:0 dla Spurs. Stawka na zdobycie mistrzostwa NBA przez Spurs wynosi 2.10.

Pamiętaj, że możesz zdobyć aż do 50% lub więcej na przedmeczowe zakłady akumulowane postawione na NBA, dzięki fantastycznej ofercie bet365: 50% Bonus Parlay.