NHL: Jokinen zabłysnął hat-trickiem

09 października 2013 05:38:37 EST
Pens oraz Avs jak na razie mają czyste konto.

Napastnik Pittsburgh Penguins Jussi Jokinen trzykrotnie zapisał się na listę strzelców, pomagając zespołowi pokonać Carolina Hurricanes 5:2. Tymczasem ekipa Colorado Avalanche odniosła kolejną wygraną.

Dla Pittsburgh Penguins sezon rozpoczyna się znakomicie - zespół wygrał wszystkie trzy dotychczasowe spotkania, właśnie pokonując u siebie Carolina Hurricanes wynikiem 5:2.

Niekwestionowaną gwiazdą spotkania był napastnik Jussi Jokinen. Popisał się on wyjątkowym refleksem i wyczuciem, doskonale ustawiając się do podań od kolegów. Efektem były trzy bramki przeciw byłej drużynie, gdzie grał w latach 2008-13.

30-letni Fin otworzył i ustalił wynik spotkania, zdobywając oba te gole w przewadze. Kluczowe było także jego drugie trafienie spotkania, w trzeciej tercji (05:03), bowiem dało ono Penguins prowadzenie 3:2. Gole dla gospodarzy zdobyli także obrońca Paul Martin oraz napastnik Tanner Glass.

Kapitalnie spisał się golkiper Avs, Semyon Varmalov.

Dla Hurricanes pierwsze trafienie zanotował w drugiej tercji (13:24) Eric Staal. Do remisu 2:2 doprowadził na początku trzeciej tercji Nathan Gerbe (03:13), jednak po tym tempo gości opadło, a Penguins z dużo większą łatwością przejęli inicjatywę. Stawka na zdobycie mistrzostwa NHL przez Pittsburgh Penguins wynosi 1213.00.

Tymczasem tuż za kanadyjską granicą, w Toronto, zespół Colorado Avalanche przedłużył swoją zaskakującą passę zwycięstw do trzech, pokonując miejscowy zespół Maple Leafs 1:2.

Trener Patrick Roy jak na razie dokonuje z zespołem cudów, zwłaszcza jeśli porównać marny sezon 2012/13. Na wyjeździe zespół wygrał wówczas w regulaminowym czasie tylko cztery mecze. Choć na razie to tylko jedna wygrana, to styl gry zespołu dobrze wróży na przyszłość.

Kapitalne spotkanie rozegrał bramkarz Semyon Varmalov, broniąc 27 strzałów - skapitulował jedynie w drugiej tercji, przy strzale na 1:0 Joffrey'a Lupula. Na 1:1 zrównał dla Avs defensor Cory Sarich, a w trzeciej tercji decydującego gola zdobył PA Parenteau.

Dla Maple Leafs jest to pierwsza porażka sezonu. Zespół wygrał dotychczas wszystkie trzy pierwsze spotkania. Stawka na zdobycie mistrzostwa NHL przez Toronto Maple Leafs wynosi 1213.00.

Wyniki pozostałych meczy z nocy z 8 na 9 października:

Buffalo Sabres - Tampa Bay Lightning (2:3)
Vancouver Canucks - New Jersey Devils (3:2)
Nashville Predators - Minnesota Wild (3:2)
San Jose Sharks - New York Rangers (9:2)

Pamiętaj, że możesz zdobyć aż do 50% lub więcej na przedmeczowe zakłady akumulowane postawione na NHL, dzięki fantastycznej ofercie bet365: 50% Bonus Parlay.