Ωραίο τένις από την Κις

06 Σεπτεμβρίου 2017 04:55:09 EST
Αρέσει η Αμερικανίδα.

Μάντισον Κις και Κάια Κανέπι συναντιούνται στη φάση των «8» του US Open, σε έναν αγώνα με ξεκάθαρο φαβορί.

Να κερδίσει η Μάντισον Κις με 2-0 σετ στη συγκεκριμένη αναμέτρηση προσφέρεται σε απόδοση 1.61.

Πατάει καλά η Αμερικανίδα, αν και προέρχεται από δύο δύσκολες νίκες, αμφότερες με 2-1 σετ, αρχικά επί της Έλενα Βεσνίνα και στη συνέχεια επί της Ελίνα Σβιτολίνα, με το τελευταίο αυτό σκορ να προσφέρεται στο 4.00 για να είναι και σήμερα το υπέρ της τελικό.

Το Νο16 της παγκόσμιας κατάταξης θέλει να φτάσει κι άλλο μακριά στο Major της χώρας της και έτσι στοχεύει και απόψε στη νίκη, για την οποία προσφέρεται στο 1.22.

Είναι το θεωρητικό φαβορί, αλλά αυτό θα κληθεί να το αποδείξει και μέσα στο court, όπου το ενδεχόμενο να κατακτήσει το 1ο σετ, αποβάλλοντας από πάνω της το όποιο άγχος, προσφέρεται στο 1.28.

Να κερδίσει η Κάια Κανέπι με 2-1 σετ στη συγκεκριμένη αναμέτρηση προσφέρεται σε απόδοση 8.50.

Εντυπωσιακή είναι, μέχρι στιγμής, η Εσθονή, η οποία προσφέρεται στο 4.33 για να κάνει σήμερα τη μεγάλη έκπληξη και να είναι αυτή η οποία θα προκριθεί στα ημιτελικά.

Την Ντάρια Κασατκίνα κέρδισε με 2-0 σετ στη φάση των «16», ένα σκορ για το οποίο απόψε προσφέρεται στο 6.50 ώστε να κερδίσει και πάλι με αυτό.

Μάλιστα, στο μοναδικό ματς που έχουν παίξει οι δύο τενίστριες, η Κανέπι έχει κερδίσει την Κις, με το Νο418 της WTA να προσφέρεται στο 3.50 για να κατακτήσει τώρα το 1ο σετ, μεταφέροντας την πίεση στην αντίπαλό της.