Ποιος θα δει τελικό;

18 Νοεμβρίου 2017 05:36:09 EST
Όλα για όλα ο Γκοφάν.

Ρότζερ Φέντερερ και Νταβίντ Γκοφάν συναντιούνται στον πρώτο χρονικά ημιτελικό του ΑΤΡ World Tour Finals του Λονδίνου.

Να κερδίσει ο Ρότζερ Φέντερερ με 2-0 σετ στη συγκεκριμένη αναμέτρηση προσφέρεται σε απόδοση 1.28.

Τρεις νίκες μέτρησε ο «βασιλιάς» στη φάση των ομίλων, προκρινόμενος ως πρώτος από το 2ο γκρουπ, με το ενδεχόμενο να κάνει τώρα το 4/4 να προσφέρεται στο 1.071.

Το Νο2 της παγκόσμιας κατάταξης δυσκολεύτηκε πάντως προχθές κόντρα στον Μάριν Τσίλιτς, τον οποίο κέρδισε με 2-1, ένα σκορ για το οποίο τώρα προσφέρεται στο 4.50 ώστε να το επαναλάβει.

Είναι το θεωρητικό φαβορί, όμως αυτό θα κληθεί να το αποδείξει και μέσα στο court, όπου το ενδεχόμενο να κατακτήσει το 1ο σετ, αποβάλλοντας από πάνω του το όποιο άγχος, προσφέρεται στο 1.14.

Να κερδίσει ο Νταβίντ Γοφάν με 2-1 σετ στη συγκεκριμένη αναμέτρηση προσφέρεται σε απόδοση 17.00.

Ο Βέλγος, από τη δική του πλευρά, τερμάτισε δεύτερος στον 1ο Όμιλο, έπειτα από δύο νίκες και μία ήττα.

Προέρχεται πάντως από ένα 2-0 επί του Ντόμινικ Τιμ, ένα σκορ για το οποίο τώρα προσφέρεται στο 15.00 ώστε να το επαναλάβει, τη στιγμή που η νίκη του, ανεξαρτήτως τελικού σκορ, προσφέρεται στο 9.00.

Το έργο του δε θα είναι εύκολο, αλλά αν καταφέρει να πάρει το 1ο σετ, ενδεχόμενο για το οποίο προσφέρεται στο 5.00, θα μεταφέρει την πίεση στον αντίπαλό του.

Η παράδοση λέει μόνο Φέντερερ, με έξι νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια του κόντρα στον Γκοφάν.