Μεγάλη εμφάνιση από τον Κουέρι

04 Σεπτεμβρίου 2017 06:25:15 EST
Πετάει μπροστά στους συμπατριώτες του.

Σπουδαία εμφάνιση από τον Σαμ Κουέρι και νίκη του με 3-0 σετ επί του Μίσα Ζβέρεφ για τη φάση των «16» του US Open.

Να κερδίσει o Σαμ Κουέρι με 3-2 σετ τον Κέβιν Άντερσον για τα προημιτελικά προσφέρεται σε απόδοση 6.00.

Δε θα μπορούσε να ήταν καλύτερα.

Σαμ Κουέρι

Ο Αμερικανός μάλιστα τελείωσε το ματς με 6-2, 6-2, 6-1 μέσα σε μία ώρα και 16 λεπτά αγώνα, δίνοντας συνέχεια στο όνειρο της διάκρισης στο Major που διεξάγεται στη χώρα του.

«Πραγματικά δε θα μπορούσε να ήταν καλύτερα. Μου έβγαιναν όλα. Ήταν το πρώτο μου βραδινό ματς στο 'Arthur Ashe' και ήθελα να τα δώσω όλα. Έχει μεγάλο σερβίς και του αρέσει να ψάχνει μεγάλα χτυπήματα.

Όσο πιο πολύ προχωράς στο τουρνουά τόσο πιο δύσκολο γίνεται και έτσι τώρα με περιμένει το πιο δύσκολό μου παιχνίδι. Θα βάλω τα δυνατά μου», ήταν τα χαρακτηριστικά λόγια του Σαμ Κουέρι.

Ο Αμερικανός, που έφτασε εφέτος μέχρι τα ημιτελικά του Wimbledon, προσφέρεται πλέον στο 1.72 για να φτάσει τουλάχιστον μέχρι την εν λόγω φάση και στο US Open, επικρατώντας και του Κέβιν Άντερσον.