Φορτσάρει μετά το 1ο σετ

04 Σεπτεμβρίου 2017 04:13:30 EST
Μπαίνει άσχημα, τελειώνει εντυπωσιακά!

Ράφαελ Ναδάλ και Αλεξάντερ Ντολγκοπόλοφ συναντιούνται στη φάση των «16» του US Open, σε έναν αγώνα με ξεκάθαρο φαβορί.

Να κερδίσει ο Ράφαελ Ναδάλ με 3-2 σετ στη συγκεκριμένη αναμέτρηση προσφέρεται σε απόδοση 8.00.

Το Νο1 της παγκόσμιας κατάταξης δυσκολεύεται αρκετά στις αρχές των αγώνων του, όμως όταν αποφασίσει να ανεβάσει στροφές είναι άπιαστος.

Κάτι ανάλογο συνέβη για τον Ισπανό και προχθές, κόντρα στον Φλόγριαν Μάγιερ, τον οποίο εντέλει κέρδισε με 3-1 σετ, ένα σκορ για το οποίο σήμερα προσφέρεται στο 3.75.

Ο «Ράφα» είναι το θεωρητικό φαβορί, όμως αυτό θα κληθεί να το αποδείξει και μέσα στο court, όπου το ενδεχόμενο να κατακτήσει το 1ο σετ, αποβάλλοντας από πάνω του το άγχος, προσφέρεται στο 1.22.

Να κερδίσει ο Αλεξάτερ Ντολγκοπόλοφ με 3-1 σετ στη συγκεκριμένη αναμέτρηση προσφέρεται σε απόδοση 15.00.

Ωραίο τένις από τον Ουκρανό στην Αμερική, ο οποίος προσφέρεται στο 6.00 για να είναι αυτός που θα κερδίσει σήμερα και θα προκριθεί στα προημιτελικά.

Τον Βίκτορ Τροΐτσκι κέρδισε με 3-0 σετ το περασμένο Σάββατο, ένα σκορ για το οποίο στο αποψινό του ματς προσφέρεται στο 19.00.

Το έργο για το Νο64 της παγκόσμιας κατάταξης δε θα είναι εύκολο, αλλά αν καταφέρει να μπει δυνατά στο court και να κάνει το 1-0 στα σετ, ενδεχόμενο για το οποίο προσφέρεται στο 4.00, θα μεταφέρει την πίεση στον αντίπαλό του.

Η παράδοση λέει Ναδάλ, με επτά νίκες έναντι δύο του Ντολγκοπόλοφ.