Δεν τα κατάφερε

14 Νοεμβρίου 2017 08:11:34 EST
Προδομένος ξανά από τραυματισμό...

Πήγε στο Λονδίνο με την ετοιμότητά του να είναι ερωτηματικό και τελικά αποσύρεται λόγω της επανεμφάνισης του χρόνιου προβλήματός του στο γόνατο.

Να κερδίσει ο Ρότζερ Φέντερερ τον Αλεξάντερ Ζβέρεφ με 2-1 σετ προσφέρεται σε απόδοση 4.00.

Προσπάθησα σκληρά.

Ράφαελ Ναδάλ

Ο Ισπανός σούπερ σταρ, λίγο μετά την ήττα του με 2-1 σετ από τον Νταβίντ Γκοφάν στην 1η αγωνιστική του Round Robin, ανακοίνωσε την απόσυρσή του από τη βρετανική πρωτεύουσα.

Να κερδίσει ο Τζακ Σοκ με 2-1 σετ τον Μάριν Τσίλιτς προσφερεται σε απόδοση 5.50.

«Είχα την υποχρέωση προς το τουρνουά, προς την πόλη και προς τον εαυτό μου να έρθω να παίξω. Προσπάθησα σκληρά. Έκανα ότι μπορούσα για να είμαι έτοιμος, όμως πραγματικά δεν είμαι καθόλου έτοιμος.

Προσπάθησα πολύ κατά τη διάρκεια του αγώνα, όμως γνώριζα ότι ήταν μεγάλη η πιθανότητα αυτό να είναι το τελευταίο μου ματς στη σεζόν.

Δεν ήταν θέμα απόφασης αλλά πόνου. Δεν έχω την απαραίτητη δύναμη να συνεχίσω να παίζω. Προσπάθησα πολύ και πραγματικά ήταν θαύμα που κατάφερα να μείνω τόσο κοντά στο σκορ σε ολόκληρο το παιχνίδι», τόνισε ο «Ράφα».

Να κερδίσει ο Νταβίντ Γκοφάν με 2-0 σετ τον Γκριγκόρ Ντιμιτρόφ προσφέρεται σε απόδοση 4.00.