Ανεβασμένος ο «Ράφα»!

06 Σεπτεμβρίου 2017 04:54:59 EST
Δυνατός ο Ισπανός.

Ο Ράφαελ Ναδάλ αντιμετωπίζει τον Αντρέι Ρούμπλεφ, με τον Ισπανό να είναι το θεωρητικό φαβορί στο εν λόγω ματς για την προημιτελική φάση του US Open.

Να κερδίσει ο Ράφαελ Ναδάλ με 3-2 σετ στη συγκεκριμένη αναμέτρηση προσφέρεται σε απόδοση 9.00.

Το καλύτερό του ματς στο αμερικανικό Major έκανε προχθές ο «Ράφα», που κέρδισε με 3-0 σετ τον Αλεξάντερ Ντολγκοπόλοφ, ένα σκορ για το οποίο απόψε προσφέρεται στο 1.53 ώστε να το επαναλάβει.

Το Νο1 της παγκόσμιας κατάταξης βλέπει πλέον ξεκάθαρα τίτλο και γι' αυτό θέλει και στο σημερινό του ματς τη νίκη, για την οποία προσφέρεται στο 1.083, ώστε να προκριθεί στα ημιτελικά.

Ο Ισπανός θρύλος είναι το θεωρητικό φαβορί του παιχνιδιού του, όμως αυτό θα κληθεί να το αποδείξει και μέσα στο court, όπου το ενδεχόμενο να κατακτήσει το 1ο σετ, αποβάλλοντας από πάνω του το όποιο άγχος, προσφέρεται στο 1.16.

Να κερδίσει ο Αντρέι Ρούμπλεφ με 3-2 σετ στη συγκεκριμένη αναμέτρηση προσφέρεται σε απόδοση 17.00.

Εντυπωσιακός ο Ρώσος στη φάση των «16», που κέρδισε με 3-0 σετ τον Νταβίντ Γκοφάν, ένα σκορ για το οποίο απόψε προσφέρεται στο 23.00 ώστε να το επαναλάβει, εκπλήσσοντας τους φίλους του τένις.

Το Νο53 της παγκόσμιας κατάταξης γνωρίζει ότι είναι ήδη πετυχημένος, οπότε παίζει πλέον απλά τα ρέστα του χωρίς άγχος, με το ενδεχόμενο να αποκλείσει τον σπουδαίο του αντίπαλο να προσφέρεται στο 8.00.

Το έργο του σαφώς δε θα είναι εύκολο, ωστόσο αν κάνει το 1-0 στα σετ, ενδεχόμενο για το οποίο προσφέρεται στο 4.50, θα μεταφέρει την πίεση στον Ναδάλ.

Είναι μάλιστα η πρώτη φορά που Ναδάλ και Ρούμπλεφ θα συναντηθούν. Αυτή η αναμέτρηση άραγε πού θα καταλήξει;