Všechny české biatlonistky uspěly

15 ledna 2017 03:31:13 EST

Úvodní německý závod Světového poháru v biatlonu v Ruhpoldingu dopadl přímo výborně pro české závodnice.

Tradičně začal biatlonový víkend sprintem, ve kterém závodnice pouze dvakrát střílí. Na základě výsledku ze sprintu se poté bude startovat v nedělním stíhacím závodě.

Skvěle to dopadlo pro všechny Češky. Gabriela Soukalová, aktuální lídr Světového poháru, dojela na krásném druhém místě. Nestačila jen na finskou stíhačku Kaisu Mäkäräinenovou. Ta byla k nezastavení.

Kaisa zastřílela čistě na obou položkách a hlavně tratí přímo prolétla. Koukalová pak doběhla na druhém místě, taky zastřílela čistě. Ztrátu měla 22 sekund.

Vsaďte si na vítězku stíhacího závodu na 10 km. Na výhru Mäkäräinenové je nyní kurz 2.60, zatímco na vítězství Koukalové je kurz 2.90.

Výborný závod má za sebou také Eva Puskarčíková. Ta sice jednou chybovala na střelnici, ale ve zbytku trati se jí dařilo skvěle a nakonec dojela na čtrnáctém místě.

Taky Veronika Vítková pojede nedělní stíhačku, skončila 21. se ztrátou 1:56 na první Finku. Velkou radost měli Češi hlavně z umístění v první třicítce mladé Markéty Davidové.

Davidová má velké plány na juniorské mistrovství světa, mezi ženami se zatím spíše otrkává, je to její první ostrý start ve Světovém poháru v tomto roce. Dojela na 28. místě.

Aby toho nebylo málo, tak ze 42. pozice odstartuje do nedělního závodu Lucie Charvátová. Všechny Češky postoupily.

Díky Živým přenosům od bet365 můžete každý rok sledovat více než 60.000 sportovních událostí přímo na svém počítači.