Moravec si užil i padesáté místo

20 prosince 2016 17:07:37 EST

Český biatlonista Ondřej Moravec dojížděl ve stíhačce v Novém Městě až jako padesátý, přesto to pro něj byl jeden z nejemotivnějších zážitků. Proč?

Sobotní závod rozjel dobře, držel se na šestém místě, ale pak přišel zlomový okamžik – při sjezdu upadl a zlomil pažbu své pušky. Na parametry náhradní pušky, která mu pak byla poskytnuta, nebyl zvyklý a na střelnici udělal pět chyb.

Závod tak pro něj v podstatě skončil. Dokonce i šéftrenér Ondřej Rybář mu navrhl, aby závod vzdal a ušetřil síly na další den. Moravec jel ale dál.

"Ondra ani nikdo z našeho týmu by tady nevzdal, kdyby neměl zlomenou ruku nebo nohu. Zaprvé to nemáme v povaze, zadruhé jsme doma," uvedl Michal Krčmář. V Novém Městě na Moravě před davy českých fanoušků se zkrátka jede za každou cenu naplno až do konce.

Momentálně si můžete vsadit na vítěze závodu na 10 kilometrů ve sprintu v Oberhofu. Kurz na vítězství Martina Fourcada je 1.50, zatímco kurz na Moravce je 51.00.

Moravec své vůle dojet do cíle nemusel litovat. Fanoušci mu za jeho snahu vytvořili neuvěřitelnou kulisu, díky které na dojezd tohoto závodu bude vzpomínat až do konce života, přestože skončil až padesátý.

"Že mě lidé ženou za medailí, jsem už párkrát zažil. Ale to, co se dělo v sobotu, ještě nikdy. A doufám, že už ani nezažiju. Bylo to paradoxní, neskutečné, šílené i krásné. Jel jsem na chvostu, a lidé přesto skandovali mé jméno," popsal český závodník svůj emotivní zážitek.

Díky Živým přenosům od bet365 můžete každý rok sledovat více než 60.000 sportovních událostí přímo na svém počítači.