Davidová vybojovala zlato

05 února 2017 15:30:19 EST

Česká nadějná biatlonistka Markéta Davidová se předvedla na mistrovství Evropy juniorů a vybojovala zlatou medaili.

Mistryní Evropy mezi juniory se stala Davidová ve Vysočina Aréně v Novém Městě na Moravě. Cenný kov si vybojovala ve sprintu.

Davidová na evropském šampionátu jen potvrdila, že je vycházející hvězdičkou českého biatlonu. V budoucnu by mohla nahradit Gabrielu Koukalovou na výsluní.

Vsaďte si nyní na závod žen v Hochfilzenu. Na vítězství Koukalové ve sprintu na 7,5 km je kurz 4.50, zatímco na výhru Laury Dahlmeierové je kurz 2.60.

"Snažila jsem se. Lyže byly dobře připravené, mokřejší sníh mi nevadil. Ale od začátku mně to pocitově moc nechutnalo," uvedla po skončení závodu.

Nejdřív zastřílela čistě vleže, ale během druhé střelby jednou minula terč. To však dokázala dohnat skvělým běžeckým představením. Nyní ji čeká stíhací závod, do kterého odstartuje jako první.

"Stíhací závod mi moc nejde. Většinou si pohorším. Kontaktní závody nemám ráda, protože střílím pomaleji. A jsem nervózní z toho, když kolem mě soupeřky střílí rychleji. Čtyři střelby jsou pro mě strašákem."

Davidová bude mít další šanci získat pro Česko jednu z medailí. Povede se jí to? Na to si budeme muset počkat do konce závodu.

Díky Živým přenosúm od bet365 múžete každý rok sledovat více než 60.000 sportovních událostí přímo na svém počítaci.