Češky jsou na šampionátu v házené v osmifinále

07 prosince 2017 17:15:47 EST

České házenkářky si zajistily na probíhajícím mistrovství světa v Německu postup do osmifinále, když jim k tomu pomohly Maďarky po výhře proti Polkám.

Před začátkem turnaje měl český tým jasný cíl a tím byl postup do vyřazovací fáze. To se jim po první duelu proti Argentinkám začalo plnit, když vyhrály, ale v dalším duelu těsně podlehly Švédkám 32:36 a měly namále. Nicméně v dalším zápase proti Polkám využily všech možností a vyhrály.

Čtvrteční zápas proti Norkám byl jen povinností, protože na obhájkyně tituly zdaleka neměly a podlehly 16:34.

Nicméně v pátek se pokusí vylepšit postupovou pozici do play-off, až se postaví proti Maďarkám.

Jasnými postupujícími jsou už Švédky a Norky. Naproti tomu Polky a Argentinky čekají boje v Prezidentském poháru.

České házenkářky hrají v samostatné české historii sedmé mistrovství světa, nejlépe skončily na devátém místě v roce 1993. Před čtyřmi lety v Srbsku vypadly v osmifinále a skončily na 15. místě.

Už nyní si můžete vsadit na duel mezi Maďarském a Českem. Kurz na vítězství Maďarska je 1.90 a na vítězství Česka je kurz 1.40.