Šafářová nastartovala formu

24 února 2017 15:01:53 EST

Lucie Šafářová na turnaji WTA v Budapešti zatím naplňuje roli nasazené dvojky.

Česká tenistka postoupila do semifinále po výhře 6:3, 7:1 nad Běloruskou Alexandrou Sasnovičovou. Další česká tenistka Denisa Allertová naopak skončila už v prvním kole, když nestačila na Rusku Irinu Chromačevovou.

Šafářová hned na začátku turnaje potvrdila roli favoritky, když rozhodla dlouhou bitvu s Magdalenou Linetteovou z Polska ale až v tie-breaku třetího setu.

Následně s asijskou soupeřkou Hsieh Su-wei z druhé stovky žebříčku se zdržela jen necelou hodinu a ve čtvrtfinále si poradila s běloruskou tenistkou

Nyní na ní čeká v semifinále Němka Carina Witthöftová, která nečekaně vyřadila osmou nasazenou krajanku Anniku Beckovou.

Denisa Allertová a Irina Chromačevová hrály duel a byl nadějně rozehraný, ale ruská soupeřka za dvě a čtvrt hodiny prohrála. Druhou sadu zahájila Allertová brejkem, ale Ruska dokázala vyrovnat a třetí vyrovnaný set zvládla lépe.

Šafářová může zabojovat o první titul od roku 2015, kdy naposledy hrála ve finále French Open.

Už nyní si můžete vsadit na duel mezi Witthöftovou a Šafářovou. Kurz na vítězství Witthöftové je 3.00 a na vítězství Šafářové je kurz 1.40.