Petra Kvitova

Romania rateaza semifinalele Fed Cup

Sun, 07 Feb 2016 14:17:42 EST
Echipa Romaniei a pierdut dramatic intalnirea cu Cehia, din sferturile Fed Cup, duelul fiind decis in meciul de dublu.

Halep spera sa debuteze cu dreptul

Fri, 05 Feb 2016 11:05:58 EST
Simona Halep o va intalni pe Karolina Pliskova, in primul meci al confruntarii dintre Romania si Cehia, din turul I al Grupei Mondiale de Fed Cup.

Halep nu se teme de Cehia

Wed, 03 Feb 2016 11:51:09 EST
Simona Halep priveste cu mare incredere disputa cu Cehia din Fed Cup, care va avea loc pe 6-7 februarie la Cluj-Napoca.

Halep va juca in Fed Cup

Wed, 27 Jan 2016 09:39:37 EST
Simona Halep va lua parte la duelul cu Cehia, de la Cluj-Napoca, dupa ce a hotarat sa nu se mai opereze deocamdata la nas.

Williams alunga temerile

Mon, 18 Jan 2016 05:37:46 EST
Liderul WTA si campioana en titre Serena Williams a dovedit ca a depasit problemele cu accidentarile, trecand un test greu in primul tur la Australian Open.

Cehia cucereste din nou Fed Cup

Sun, 15 Nov 2015 16:27:22 EST
Cehia cucereste din nou Fed Cup

Echilibru in Fed Cup

Sat, 14 Nov 2015 15:53:33 EST
Dupa prima zi, Cehia si Rusia se afla la egalitate, iar liderele celor doua echipe se vor confrunta in primul meci de duminica.

Sharapova pune presiune pe Cehia

Thu, 12 Nov 2015 06:31:15 EST
Maria Sharapova spune ca Cehia este favorita in finala Fed Cup, care are loc in acest weekend.

Succes istoric pentru Radwanska

Sun, 01 Nov 2015 11:35:16 EST
Poloneza Agnieszka Radwanska a castigat in premiera Turneul Campioanelor de la Singapore dupa o finala de vis cu Petra Kvitova.

Finala surpriza la Singapore

Sat, 31 Oct 2015 13:20:39 EST
Petra Kvitova a reusit surpriza, invingand-o in semifinale pe Maria Sharapova, si va juca finala pentru a doua oara in cariera.
Page 1 of 5